JUNIOR (GR 9/10) DIVISION

2017 “Fall Prep” Season

ROSTERS


BULLS
Skeets Greene
Hunter Poole
Dante Lake
Sam Sax-Martin
Zach Reid
Colby Redwood
Xavier Chatarpaul
Tanner Kotlerz
Patrick Nightingale
James Nightingale
CELTICS
Daniel Kaufmann
Mike Dallimore
Garret Miller
Dylan Mortimer
Michael Hall
Josh Ferreyra
Dominic Isidori-Taxiarchis
Aidan Graham
Alex Jacobs
Connor Greene
GOLDEN STATE
Alex Ward
Bennett Black
Michael Gorlaski
Ryan Beemer
Carter Madorin
Austin Dick
Matthew Bunn
Jacob Man
Cal McArthur
Riley Kalesnikoff
MAGIC
Kemar Simpson
Matt Young
Ethan Laronde
Dylan Swindlehurst
Wyatt Thompson
Stefan Zelenovic
Nathan Vos
Royce Boddington
Alex Heffernan
Gabriel Kotch
OKC
Tynan Webb
Griffen Armstrong
Wesley Patterson
Chinedu Anwusi
Dean Perrigo
Tyler Huxtable
Harry Van Kooy
Ethan Melanson
Jared Houghton
Cole Leslie
RAPTORS
John Cranstone
Corey Gilmore
Seth Cooper
Colin Renwicke
Baron Dunbrook
Anmol Tyagi
Josh Payne
Holden Dupret Smith
Peyton Fowles
Josh Johnson

STANDINGS


PLACE TEAM WINS LOSSES
1 OKC 8
2 CELTICS 5 3
3 BULLS 4 4
4 GOLDEN STATE 3 5
5 RAPTORS 3 5
6 MAGIC 1 7

SCHEDULE & RESULTS


DATE LOCATION GAME RESULT WINNER
Sept 24th (7pm-8pm) Georgian College - North Court BULLS vs CELTICS 69-81 CELTICS
Sept 24th (7pm-8pm) Georgian College - South Court MAGIC vs RAPTORS 79-64 MAGIC
Sept 24th (8pm-9pm) Georgian College - North Court GOLDEN STATE vs OKC 51-63 OKC
Oct 1st (7pm-8pm) Georgian College - North Court BULLS vs GOLDEN STATE 70-54 BULLS
Oct 1st (7pm-8pm) Georgian College - South Court OKC vs MAGIC 69-54 OKC
Oct 1st (8pm-9pm) Georgian College - North Court CELTICS vs RAPTORS 59-58 CELTICS
Oct 15th (7pm-8pm) Georgian College - North Court OKC vs RAPTORS 74-64 OKC
Oct 15th (7pm-8pm) Georgian College - South Court CELTICS vs GOLDEN STATE 75-82 GOLDEN STATE
Oct 15th (8pm-9pm) Georgian College - North Court BULLS vs MAGIC 73-30 BULLS
Oct 22nd (7pm-8pm) Georgian College - North Court GOLDEN STATE vs RAPTORS 76-74 GOLDEN STATE
Oct 22nd (7pm-8pm) Georgian College - South Court BULLS vs OKC 67-87 OKC
Oct 22nd (8pm-9pm) Georgian College - North Court CELTICS vs MAGIC 70-48 CELTICS
Oct 29th (7pm-8pm) Georgian College - North Court CELTICS vs OKC 66-67 OKC
Oct 29th (7pm-8pm) Georgian College - South Court GOLDEN STATE vs MAGIC 79-44 GOLDEN STATE
Oct 29th (8pm-9pm) Georgian College - North Court BULLS vs RAPTORS 46-49 RAPTORS
Nov 5th (7pm-8pm) Georgian College - North Court BULLS vs CELTICS 66-81 CELTICS
Nov 5th (7pm-8pm) Georgian College - South Court MAGIC vs RAPTORS 56-69 RAPTORS
Nov 5th (8pm-9pm) Georgian College - North Court GOLDEN STATE vs OKC 59-73 OKC
Nov 12th (7pm-8pm) Georgian College - North Court OKC vs MAGIC 72-57 OKC
Nov 12th (7pm-8pm) Georgian College - South Court BULLS vs GOLDEN STATE 75-69 BULLS
Nov 12th (8pm-9pm) Georgian College - North Court CELTICS vs RAPTORS 79-76 CELTICS
PLAYOFFS PLAYOFFS PLAYOFFS PLAYOFFS PLAYOFFS
Nov 19th (7pm-8pm) Georgian College - North Court 3rd: BULLS vs GOLDEN STATE 65-58 BULLS
Nov 19th (7pm-8pm) Georgian College - South Court 5th: RAPTORS vs MAGIC 91-70 RAPTORS
Nov 19th (8pm-9pm) Georgian College - North Court 1st: OKC vs CELTICS 57-48 OKC

STAT LEADERS


POINTS

NAME TEAM PPG
1 Tyler Huxtable OKC 31
2 Skeets Greene Bulls 29
3 Bennett Black Golden State 29
4 Seth Cooper Raptors 20
5 Mike Dallimore Celtics 18

REBOUNDS

NAME TEAM RPG
1 Tynan Webb OKC 11
2 Sam Sax-Martin Bulls 8
3 Wesley Patterson OKC 7
4 Colby Redwood Bulls 7
5 Alex Ward Golden State 7

ASSISTS

NAME TEAM APG
1 Tyler Huxtable OKC 5
2 Ethan Laronde Magic 5
3 Skeets Greene Bulls 4
4 Alex Ward Golden State 4
5 Animal Tyagi Raptors 4

STEALS

NAME TEAM SPG
1 Skeets Greene Bulls 6
2 Tyler Huxtable OKC 4
3 Gabriel Kotch Magic 3
4 Anmol Tyagi Raptors 3
5 Alex Ward Golden State 3

BLOCKS

NAME TEAM BPG
1 Skeets Greene Bulls 2
2 Tynan Webb OKC 2
3 John Cranstone Raptors 1
4
5

3 POINTERS

NAME TEAM Total 3's
1 Bennett Black Golden State 4
2 Tyler Huxtable OKC 3
3 Skeets Greene Bulls 1
4 Alex Ward Golden State 1
5 Michael Hall Celtics 1